Masszázseszköz • Fitnesz12
A masszázshengerek és masszázsgolyók tökéletes kiegészítői a mindennapi életnek. A köznyelvben fasciának nevezzük a kötőszövetet. Az egészségtelen ülő testtartás a munkahelyen például gyorsan megkeményedett izmokhoz és fasciához vezethet. Akár otthon, akár a munkahelyi ebédszünetben edzel, a fascia célzott edzése erősíti, ellazítja a kötőszövetet. A kifejezetten a fasciára irányuló edzés emellett növeli a rugalmasságot, gyorsítja a regenerációt és csökkenti az izomfájdalmat - próbáld ki.
- Fitneszeszközözök
- Masszázseszköz
- Balance board
- Edzőfelszerelés
- Egyenes súlyzórúd
- Expander
- Fitneszeszköz szett
- Fitneszgép kiegészítők
- Francia súlyzórúd
- Gimnasztika labda
- Gumiszalag
- Hasizom edző
- Hulahopp & gimnasztika karika
- Húzódzkodó rúd
- Jóga & gimnasztika matrac
- Kettlebell
- Kéz- & bokasúly
- Kézi súlyzó
- Marokerősítő
- Mini szobakerékpár
- Step pad
- Súlyemelő öv
- Súlyzótárcsa
- Ugrálókötél
- Ülő & egyensúly párna
- Bandázs & karszalag
- Boxzsák
- Hátizsák
- Kesztyű
- Kozmetikum & testápolás
- Kulacs
- Trambulin
- Táplálékkiegészítő
- Táska
- Védőfelszerelés & protektor
A LEGGYAKRABBAN FELTETT KÉRDÉSEK MASSZÁZSESZKÖZÖKRŐL
Egy masszázseszköz vásárlásakor a következő pontokat kell figyelembe venni: méret, keménység, alak és szerkezet. A méret megválasztása a tervezett felhasználástól is függ. A kisebb méretű masszázseszközök alkalmasabbak bizonyos testrészekhez, például a karokhoz, a nyakhoz vagy a talpakhoz, míg a kb. 15 cm átmérőjű és kb. 30 cm hosszúságú klasszikus masszázshengerek inkább a háthoz vagy a combokhoz. A keménység tekintetében a lágyabb eszközök különösen a kezdők vagy a fájdalomra érzékenyek számára alkalmas. A kemény eszközök csak profiknak és jól képzett embereknek alkalmas. A hosszúkás modellek mellett léteznek masszázsgolyók is. Ezekkel célzottabban lehet edzeni a nehezen elérhető testrészeket. A struktúrával, például csomókkal vagy barázdákkal ellátott eszközök javíthatják a vérkeringést vagy enyhíthetik a test bizonyos részeire nehezedő nyomást.
A masszázseszközök nyomást gyakorol az izmokra. Ennek célja a feszültség oldása és a fájdalom csökkentése. A rendszeres gyakorlás javíthatja a mobilitást és a keringést, valamint a jó közérzetet is. A további nyújtó és erősítő gyakorlatokkal való kombináció itt támogató hatással bír. Vigyázat: Ha különösen érzékeny a kezelt terület vagy rendszeresen fájdalmat tapasztalsz, az edzés megkezdése előtt konzultálj orvosoddal, hogy kizárd az egyéb fizikai okokat. Különösen óvatosnak kell lenned, ha gyulladásban szenvedsz, rendszeresen szedel bizonyos gyógyszereket, vagy már meglévő betegséged van, ezért előzetesen kérd ki szakember véleményét.
A masszázseszközök helyes gördülési iránya ellentmondásos téma, mivel a kutatás ezen a területen még viszonylag új. Általánosságban a következő megközelítések léteznek: Gurulás a vénák visszaáramlásának irányában vagy az izom tapadásától az izom eredete felé. Fontos szempont ebben a tekintetben a szöveti folyadék eltávolítása. Ez a folyamat javítható, ha a talpaktól a test közepe felé haladva dolgozunk. Nem mindig szükséges azonban hosszanti irányban dolgozni. Az egyes zónákat körkörös, keresztirányú, lassan a test közepe felé haladó mozdulatokkal is lehet edzeni.
Attól függően, hogy mennyire vagy érzékeny a fájdalomra, a kezdőknek a standard keménységű vagy a lágyabb modellek a legjobbak. Elvileg azonban nem járhatsz rosszul, ha közepes keménységűt választasz. A legjobb, ha egy sima felületű és átlagos méretű masszázshengerrel kezdesz. Amint némi tapasztalatot szereztél, a személyes preferenciák tekintetében is, kipróbálhatsz más modelleket, és beépítheted őket az edzésedbe.
Miért jók a masszázseszközök?
Hogyan használd az SMR hengert?
Lassú, kontrollált mozdulatokkal kell használni.
Helyezd a hengert a masszírozni kívánt terület alá (pl. comb, hát, vádli).
Feküdj rá, és lassan görgess oda-vissza, miközben a testsúlyodat ráhelyezed a hengerre.
Amikor egy fájdalmas vagy feszülő pontot találsz, állj meg ott néhány másodpercig, hogy az izmok és a fascia ellazuljanak.
Egy-egy területet 1-2 percig masszírozz.
Legjobb edzés előtt és után is alkalmazni a jobb teljesítmény és regeneráció érdekében.
Egyéb masszázseszközök és hatásaik
1. Masszázslabda
Kiváló eszköz a mélyebben fekvő izomcsomók (triggerpontok) kezelésére.
Ideális a talpak, hát, vállöv és csípő lazítására.
Használat: Helyezd a labdát a fájdalmas pontra, és óvatosan gördítsd vagy tartsd rajta a súlyod.
2. Dupla masszázslabda
Kifejezetten a gerinc mentén lévő izmok lazítására lett kifejlesztve.
Segíti a hát és a vállak feszültségének oldását.
3. Masszázspisztoly
Vibrációs technológiával mély masszázst biztosít.
Gyorsítja a vérkeringést és csökkenti az izomfájdalmat.
Kifejezetten hatékony sportolóknak és erős fizikai igénybevétel esetén.
4. Tüskés masszázslabda
Intenzívebb masszázshatást biztosít.
Serkenti a vérkeringést és segíthet a mélyebb szövetek ellazításában.