Hokiütő • Jégkorong7

A jégkorongot lehet játszani zárt térben egy klubban és szabadban, befagyott tavon. Egy jégkorongütőnek ezért sokat kell kibírnia. Vannak kezdőknek és olyan játékosoknak szánt modellek, akik különösen erősen és pontosan ütnek. Különböző méretek és különböző hajlítások közül is lehet választani jobb- és balkezesek számára. Egyesek erős fából és üvegszállal megerősítve készülnek, mások kompozit anyagokból. Az is fontos, hogy a jégkorongütő jól kiegyensúlyozott legyen. Ez biztosítja, hogy a korongot hajszálpontosan üthesd meg, és a lövés ott landoljon, ahol kell. Ez teszi a jégkorongot nagyon szórakoztatóvá.

W150 hokiütő fa/üvegszálas Flex Sr.70/
Fischer · W150 hokiütő fa/üvegszálas Flex Sr.70/
8.990 FT6.990 FT
Hokiütő
Lion · Hokiütő
7.990 FT5.990 FT
gyerek korong
Sher-Wood · gyerek korong

Gyerek

1.290 FT
Rubber Butt hokiütő-védő gumi
Base · Rubber Butt hokiütő-védő gumi
990 FT
hokiütő ragasztószalag
North American Tapes · hokiütő ragasztószalag
2.990 FT
W250 hokiütő fa/üvegszálas,Flex Sr.70/ Jr.50, Sr150cm,Jr132cm
Fischer · W250 hokiütő fa/üvegszálas,Flex Sr.70/ Jr.50, Sr150cm,Jr132cm
11.990 FT6.990 FT
Firefly · XS3 Calgary III hokiütő fa/üvegszálas

Gyerek

9.990 FT6.990 FT

Hogyan válasszunk hokiütőt?

Hokiütő vásárlásakor több fontos szempontot is figyelembe kell venni, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb ütőt. Íme néhány kulcsfontosságú tényező:

Anyag

  • Fa: Hagyományos és olcsóbb, jó érzékelést biztosít a koronggal, de nehezebb és gyorsabban elhasználódik.

  • Kompozit: Könnyebb és tartósabb, erősebb lövéseket tesz lehetővé, de drágább.

  • Karbonszálas: Nagyon könnyű és erős, kiváló teljesítményt nyújt, de a legdrágább.

Hossz

Az ütő hosszának kiválasztása fontos a játékstílusodhoz. Állj fel egyenesen és tartsd magad előtt az ütőt. Az ütő hegye érje el az állad vagy az orrod magasságát.

Támadó játékosok gyakran rövidebb ütőt használnak a jobb manőverezhetőség érdekében, míg védekező játékosok hosszabbat a nagyobb elérési távolság miatt.

Flex (Hajlékonyság)

Az ütő flex értéke azt mutatja, mennyire hajlik az ütő. A flex értéket úgy választhatod ki, hogy a testsúlyodhoz igazítod. Például, ha 80 kg vagy, választhatsz egy 80-as flex értékű ütőt.

Keményebb ütők erősebb lövéseket tesznek lehetővé, míg lágyabbak jobb kontrollt biztosítanak

Hajlat (Élszög)

A hokiütő tollaknak, mindegyikének van egy íve, amelyek mind befolyásolják a korong irányítását, a lövési teljesítményt és a pontosságot. Háromféle típusba sorolhatóak (Heel, Toe, Mid). A védők jellemzően a Heel, ami az ütő sarkától kezdve ívelődik. A csatárok a Toe, amik a toll elején a Mid hajlatok pedig a kettő egyensúlyát képviselik és a toll közepén kezdődik az ívelés.

Toll (Pászka)

Kétféleképpen foghatjuk az ütőt. Az egyik, amikor a testünk baloldalán helyezkedik el az ütő tolla. Ilyenkor a bal kezünk van lejjebb. A másik, amikor a testünk jobb oldalán van a toll, ebben az esetben a jobb kezünkkel fogjuk lejjebb az ütőt.

Ezeket a szempontokat figyelembe véve könnyebben megtalálhatod a számodra legmegfelelőbb hokiütőt, amely hozzájárul a játékélményed és teljesítményed javításához.